Románia 6 millió fős aktív népességéhez képest tavaly 8,1 milliót tett ki a betegszabadságok száma – nyilatkozta tegnap Marcel Ciolacu miniszterelnök. Az Agerpres arról ír, hogy kormányfő kihangsúlyozta: jelentést vár ezzel kapcsolatban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár vezetőjétől. Ciolacu a Spotmedia szerint úgy számolt, hogy körülbelül 140 évet tesznek ki a tavalyi betegszabadságok összesítve, azaz ennyit nem dolgoztak Romániában. A miniszterelnök elmondta, a 6 millió munkavállalótól ez nagyon sok, európai rekordnak számít. A kormányfő többek között arra kíváncsi, hogy az állami vagy a versenyszféra érintett-e inkább. Kifejtette, vannak emberek, akiknek valóban szükségük van a betegszabadságra, de – mint mondta – „nyilvánvaló”, hogy egyesek visszaélnek ezzel a lehetőséggel.