Elrendelte tegnap a munkaügyi miniszter a Re-Min Egyesület által működtetett gondozási központ működési engedélyének visszavonását, miután kiderült a Marosszentanna községhez tartozó Marosbárdoson működő intézményben bántalmazták, bezárták az ellátottakat. A „Căsuța Lu’ Min” Gondozási és Segítő Központot bezárták, miután Maros megye összes szociális központjában végzett ellenőrzések során itt szabálytalanságokat találtak. Azóta viszont törvénytelenül működött. A szörnyűségeket a Jogi Erőforrások Központja fedezte fel, két héttel azután, hogy a hatóságok átvizsgálták és bezárták a marosbárdosi központot. Hét fogyatékos beteget az épület alagsorában rejtegettek, embertelen körülmények között. Az önkéntesek hívták az 112-es segélyhívót és miután megkezdődött a kutatás, még két mozgásképtelen beteget találtak a konyha mögötti kamarában. Egyes gondozottak elmondták az aktivistáknak, hogy a központ személyzete és vezetősége megkötözte, fenyegette és verte őket. Tizenhárom beteget kórházba vittek, további orvosi ellátásra, egy személyt hazavittek a hozzátartozói, a központ többi lakóját a Maros, Kovászna és Máramaros megyei prefektúrák bevonásával a lakóhelyük szerinti megyékbe helyezték át. Egyébként a bukaresti jogvédő szervezet által derült fény a Bukarest melletti, voluntari-i idősotthonokban történt visszaélésekre, ami miatt országos szintű ellenőrzéseket rendeltek el és a munkaügyi és a családügyi miniszter lemondásához vezettek – írja a Transtelex.