A több mint háromhetes sztrájk után ma visszatértek az iskolapadokba a diákok – a 2022–2023-as tanév utolsó hetében a tanároknak le kell zárniuk mindenkit. A végzősök készülnek a vizsgákra, miután a 12. osztályos diákok számára június 2-án véget ért a tanév, a 8. osztályosok pedig június 9-én végeztek. Az érettségi június 26-án kezdődik. A nyolcadikosok pedig június 19-étől vizsgáznak. A két nagy szakszervezeti szövetség tegnap jelentette be, hogy elfogadják a kormány legutóbbi ajánlatát, és felfüggesztik a május 22-e óta tartó, munkabeszüntetéssel járó általános sztrájkot.