Visszatér Romániába az OTP, adta hírül az economica.net. A magyar pénzintézet másfél évtizeden át jelen volt a hazai piacon, azonban 2024-ben, mintegy 350 millió euróért, eladta az érdekeltségeit a Transilvania Banknak. A cégvezetés azzal indokolta a kivonulást, hogy nem tudtak az előzetes terveknek megfelelő súlyt szerezni a romániai piacon. Az OTP azt követően fordított hátat Romániának, hogy a Román Nemzeti Bank (BNR) nem hagyta jóvá a Banca Românească felvásárlását. Utóbbit végül az állami tulajdonban levő Eximbank vette meg. Korábban az OTP-nek volt egy felvásárlása a hazai piacon, a Millenium Bankot olvasztotta magába. A kivonulás évében az OTP a tizedik legnagyobb szereplő volt a hazai piacon, 1,90 százalékos részesedéssel.