Ukrajnát támogató nyilatkozatot fogadott el a parlament együttes plénuma az Orosz Föderáció által Ukrajna ellen indított háború kitörésének évfordulója alkalmából. A dokumentumban leszögezik, hogy Oroszország egyoldalúan és ki nem provokált módon támadta meg Ukrajnát, és tovább fokozta az ország szuverenitásának és területi integritásának korábbi, a Krím 2014-es illegális annektálásával véghezvitt megsértését. A parlament megerősítette, hogy Románia szilárdan támogatja az ukrán állam és nép küzdelmét. A parlament felszólítja az Orosz Föderációt, hogy haladéktalanul hagyjon fel a nukleáris fegyverek használatára vonatkozó és más államok megfélemlítését szolgáló retorikájával. A nyilatkozat végén a törvényhozók leszögezik, hogy a román államnak támogatnia kell Ukrajna, a Moldovai Köztársaság és Grúzia uniós csatlakozását.