Továbbra is súlyos hátrányok jellemzik a romániai gyermekek helyzetét – ezt állítják a Mentsük meg a Gyermekeket segélyszervezet képviselői. A szervezet ma kiadott közleményében rámutat, hogy a romániai gyermekek életét születésüktől fogva meghatározza a hátrányos helyzet, hiszen Románia sajnos továbbra is a legmagasabb csecsemőhalandósággal rendelkező európai országok között van a 20 évvel ezelőtti európai uniós átlagot meghaladó, 2021-ben jegyzett 5,2 ezrelékes aránnyal. 2021-ben több mint 1,5 millió gyermek élt Romániában a szegénység vagy a társadalmi kirekesztés kockázatának árnyékában – áll még a jelentésben.