Több mint 158 millió lejjel egészítette ki tegnapi ülésén a Ciucă-kabinet a belügyminisztérium idei költségvetését az ukrajnai menekültek ellátásának fedezésére. Az összegből a menekülteket befogadó személyek, illetve az ellátásukban szerepet vállaló állami hatóságok és intézmények, vállalatok, egyesületek és alapítványok részesülnek a megyei katasztrófavédelmi felügyelőségeken keresztül. Az elmúlt időszakban magánszemélyek és hivatalosságok ellen is eljárást indított a rendőrség, mert kiderült, hogy visszaéléseket követtek el az orosz–ukrán háború elől menekülők ellátására szánt összegekkel.