Toni Greblăt választották meg az Állandó Választási Hatóság elnökévé. A szenátus és a képviselőház  együttes ülése tegnap titkos szavazással Toni Greblát nevezte ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) elnöki tisztségébe. Bukarest jelenlegi prefektusát a Szociáldemokrata Párt (PSD) javasolta a hatóság elnöki tisztségébe a nyolc éves mandátumra. Toni Greblă kinevezését 251 törvényhozó támogatta, 110 ellene szavazott. Iulia Andreea Băbeanu, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje 37 igen és 324 nem voksot kapott, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) által javasolt Cristian Preda kinevezése mellett 73-an, ellene 288-an szavaztak. Az Állandó Választási Hatóság volt elnöke, Constantin-Florin Mituleţu-Buică január 11-én mondott le tisztségéről.