Több házat és pincét elárasztott a víz tegnap este a Fehér megyei Sárdon a közeli folyóvizek kiáradása miatt. Gyulafehérváron és Balázsfalván tömbházak pincéibe került víz a hirtelen lezúduló, a csatornahálózat kapacitását meghaladó csapadék miatt. A megye több településén is utak, hidak, pallók váltak járhatatlanná az áradások miatt. Több mint száz tűzoltót mozgósítottak a víz kiszivattyúzására, a lakosságnak hat Ro-Alert figyelmeztetést küldtek ki – tájékoztat a katasztrófavédelem. Ugyanakkor Szeben megyében is háztartásokból, udvarokból, pincékből és mélygarázsokból kellett kiszivattyúzni a vizet tegnap este.