Háztartások százaiban szakadt meg az áramszolgáltatás tegnap Hargita megyében, mivel az erős szél és a havazás miatt meghibásodtak a transzformátorállomások. A Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint a heves szél és havazás miatt 30 transzformátorállomás hibásodott meg Galócáson, Gyergyóhodoson, Kerekfenyőn, részben Borszéken, Salamáson, Gyergyóvárhegyen és részben Maroshévízen. Összesen 2121 fogyasztó maradt áram nélkül. Az áramszolgáltató csapatai a helyszíneken dolgoznak a hiba elhárításán. Tegnap estig Hargita megyére elsőfokú szélriadó volt érvényben, a széllökések elérték az 50-65, helyenként pedig a 70-75 kilométeres óránkénti sebességet is.