A kormány 235 millió lejt különít el a nemzeti kisebbségek számára a hagyományaik, nyelvük és kultúrájuk megőrzését és népszerűsítését célzó projektekre – jelentette be tegnap Nicolae Ciucă miniszterelnök. A kormányfő elmondta, hogy az intézkedésről a nemzeti kisebbségek képviselőivel is egyeztettek a hét elején tartott megbeszélésen. A kormány honlapjára feltöltött tervezet értelmében az összegből az RMDSZ 51 millió 349 ezer 000 lejt kap.