Több mint 10 millió lejre büntettek a bentlakásos intézményeknél tett ellenőrzések során. A hatóságok hétfőn és kedden országszerte összesen 1037 kiskorúakat/időseket/fogyatékkal élőket gondozó bentlakásos intézménynél vizsgálódtak, és a feltárt szabálytalanságokért összesen 3640 bírságot szabtak ki, több mint 10 millió lej értékben – számolt be ma a belügyminisztérium. Közleményében a tárca a munkaügyi és az egészségügyi minisztérium összesítését ismertette. E szerint az ellenőrzött szociális létesítmény közül 43-nak felfüggesztették a tevékenységét, hétnek bevonták a működési engedélyét és hatot bezártak. Az ellenőrök összesen 13.044 gondozott állapotát mérték fel, közülük 144 személyt más intézménybe költöztettek. Kilenc esetben a hatóságok bűntetőeljárást is indítottak a feltárt szabálytalanságok miatt. Az ellenőrzéseket a szociális felügyelet, a fogyasztóvédelem, a munkaügyi felügyelőség, az egészségügyi igazgatóságok, az élelmiszer-biztonsági hatóság és a belügyminisztérium munkatársaiból álló vegyes csoportok végezték.