Tilos csomaggal lemenni a Szent Anna-tó partjára – jelentette be a Pro Szent Anna egyesület igazgatója, Dósa Elek Levente. Figyelmeztetett, hogy a medvék etetése az emberekre is, de a medvékre nézve is rendkívül veszélyes. A döntés előzménye, hogy szombaton egy kirándulócsoport feldarabolt görögdinnyét hagyott egy fa alatt, a tó közelében, amely azonnal odavonzott egy anyamedvét és bocsát. Az állatokat elkergették a természetvédelmi terület kezelői, de másnap ugyanaz a két példány élelem reményében visszatért a helyszínre. Dósa Elek Levente azt nyilatkozta az Agerpres-nek,, hogy nem probléma, ha valaki egy szendviccsel megy le a tóhoz, de a nagy csomaggal érkező turistákat fel fogják szólítani, hogy azt hagyják az autóban.