Támogatást ígért az Azomureș kombinátnak Nicolae Ciucă miniszterelnök, azt követően, hogy Marcel Ciolacu társaságában találkozott Marosvásárhelyen a vállalat vezetőivel. A kormány hivatalos Facebook-oldalán azt írják, hogy a műtrágyagyártás újraindítása prioritás Románia mezőgazdasága és élelmiszerbiztonsága számára, főleg a jelenlegi, az ukrajnai háború generálta gazdasági és társadalmi helyzetben. Arról nem írtak, hogy miben áll majd a kormány által a vállalatnak nyújtott támogatás. Az Azomureș 2021 decemberében állította le a termelést, mert a földgáz annyira megdrágult, hogy a gyártás nem lett volna kifizetődő. A kombinát vezetősége a napokban közölte, hogy újraindítják a termelést, viszont azt nem közölték, hogy erre mikor kerül sor.