Joe Biden tegnap Varsóban találkozott Maia Sandu moldovai elnökkel, és  megerősítette az Egyesült Államok határozott támogatását a Moldovai Köztársaság szuverenitása és területi integritása iránt – olvasható a washingtoni közleményben, amelyet a News.ro idéz. Maia Sandu elnök tegnap Varsóban, a királyi palotában meghallgatta Joe Biden nyilvános beszédét, amelyet az Ukrajna elleni orosz invázió óta eltelt egy év alkalmából tartott. Joe Biden már az első percekben üdvözölte a moldovai államfőt. Megjegyezte, hogy tiszteletre méltó a moldovaiak elszántsága, amellyel védik függetlenségüket, és elindította őket az uniós tagság felé vezető úton. Joe Biden elnök és Maia Sandu találkozója, valamint Moldova szuverenitásának és területi integritásának támogatására vonatkozó utalás hátterében azok a hírek állnak, amelyek szerint Moszkva a Moldovai Köztársaság destabilizálására törekszik – írja a Transtelex.