Az alacsony jövedelműeknek még három hetük van arra, hogy benyújtsák kérelmüket, és 1900 eurót kapjanak a közüzemi víz- és csatornahálózatra való csatlakozáshoz. Ez közel 900 millió lej, és az Országos Helyreállítási Alapon keresztül érkező pénz, amelyet a Környezetvédelmi Alap Igazgatósága oszt szét. A pályázatokat az ANAF által biztosított számítógépes alkalmazáson keresztül kell benyújtani, az “Első csatlakozás a csatornázáshoz” program segítségével – írja a Marosvásárhelyi Rádió.