Romániában megszilárdult a demokrácia, és először fordul elő, hogy a nagy pártok betartják az ígéretüket – mondta a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke hétfőn, miután Nicolae Ciucă miniszterelnök bejelentette a lemondását. Ugyanakkor közölte: bár a PNL és a PSD összefogásával megvan a parlamenti többségük, jómaga szeretné, hogy az RMDSZ kormányon maradjon. A PSD elnöke örömét fejezte ki, hogy a kormányfővel közösen sikerült megtalálniuk a legjobb megoldásokat a tanügyi sztrájk lezárására, és így néhány kisebb módosítástól eltekintve megtarthatják az országos vizsgákat az eredeti menetrend szerint. Mint mondta, Nicolae Ciucával abban állapodtak meg, hogy pénteken folytatják a tárgyalásokat a szakszervezeti vezetőkkel és a munkaügyi miniszterrel, és az ígéreteknek megfelelően július 15-éig elkészül az új ágazati bértábla.