Klaus Iohannis tegnap a Cotroceni-palotában kijelentette, hogy a koalíció mandátumának első részét szerinte „komolyság, stabilitás, biztonság, hatékonyság és eredményesség” jellemezte. Az államfő a Ciolacu-kormány tagjainak eskütételén sok sikert kívánt az új minisztereknek. Beszédében kifejtette: nagy eredménynek tartja, hogy a koalíción belüli miniszterelnök-cserét sikerült zavartalanul, rekordidő alatt lebonyolítani. Emlékeztetett arra, hogy ilyen jellegű kormányváltás még soha nem volt Romániában. Tegnapi együttes ülésén a képviselőház és a szenátus bizalmat szavazatott a Ciolacu-kormány programjának és névsorának.