Románia is csatlakozik a vesztegetés elleni egyezményéhez – jelentette be Nicolae Ciucă a mai körmányülésen. A kormány elfogadta ma a vesztegetés elleni egyezményhez való csatlakozásról szóló memorandumot a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) főtitkára, Mathias Cormann meghívására. A miniszterelnök a kormányülés elején számolt be erről, leszögezve, hogy ezzel Románia azt is vállalja, hogy aktívan részt vesz a vesztegetés elleni munkacsoportban a hatékony korrupcióellenes politikák és gyakorlatok kidolgozásában és végrehajtásában. Nicolae Ciucă hangsúlyozta, hogy Románia csatlakozása a vesztegetés elleni egyezményhez javítani fogja a romániai vállalatok hírnevét, amelyek szélesebb körű kapcsolatokat alakíthatnak ki a külföldi piacokkal, és megteremtődik egy stabilabb keret a külföldi befektetőkkel való együttműködésre.