Románia importálta a legtöbb paradicsomot Törökországból az idei év első felében – idézte a Rador az Anatolia török hírügynökséget. Csak az év első hat hónapjában több mint 60 millió dollár értékben érkezett hozzánk a török zöldségből. A behozatal annak ellenére tetemes, hogy a román kormány 260 millió lejt fordít a hazai termelés serkentésére, az import visszaszorítását célzó programra. Közben a termesztők arra panaszkodnak, hogy a piaci túlkínálat miatt mélyrepülésbe fogott a paradicsom ára.