Rendkívüli ülést tart az Országos Kifizetési és Szociális Ellenőrzési Ügynökség megyei struktúráival a marosbárdosi otthonban feltárt körülmények miatt. Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter közölte, hogy a minisztérium ellenőrző testületét már elküldték a marosbárdosi gondozóközpont ügyének kivizsgálására. A tárcavezető szerint a Maros megyei központban kialakult helyzet „határtalan gazemberség, amely újra azt bizonyítja, hogy alapos intézményi tisztogatásra van szükség. Hozzátette, nem létezik sem emberi, sem intézményi szinten magyarázat arra, amit az ápoltak ellen tettek. Mint arról korábbi híradóinkban beszámoltunk a katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársai tegnap este 30 beteget találtak, 13-an közülük kórházi kezelésre szorultak, miután az alagsorba bezárva, embertelen körülmények között éltek a szociális létesítményben.