Rekordokat állít fel a rendőrség a közúti és egyéb ellenőrzések terén, naponta több millió lejre bírságolják a szabálysértőket. Látványosan megnőtt a bűntetőeljárások száma, egyre több személyt vesznek őrizetbe. A kormányátalakítást követő időszakban ,,felpezsdült” a belügyminisztérium állománya. Szakemberek szerint jót tett a minisztercsere, amelynek során Lucian Bodet Cătălin Predoiu váltotta – írja a Krónika. Az új belügyminiszter felügyelete alatt a belügyi szervek látványos erőbedobással kezdtek el dolgozni, amit leginkább a megyei rendőr-főkapitányságok napi beszámolói alapján lehet megítélni. Egy nap alatt például, július 25-én Fehér megyében a rendőr-főkapitányság felügyelete alatt 160 rendőr és csendőr ellenőrizte a megye több települését: pár óra alatt 490 személyt ellenőriztek és megállítottak 313 gépkocsit. A kirótt bírságok összértéke 65 ezer lej. Szintén múlt kedden a Szatmár megyei rendőr-főkapitányság a megye városaiból igyekezett kitakarítani a kéregetőket, koldusokat: 39 személyt büntettek meg 10 ezer lej értékben. A megye városait átfogó közúti ellenőrzések során több száz személygépkocsit ellenőriztek, amelynek mérlege 170 bírságról szóló jegyzőköny. A szilágysági és a Bihar megyei rendőrök az elmúlt napokban a gyalogosok és a kerékpáron közlekedők szabálysértéseit is szemügyre vették.