Április 4-től senki nem gyűjti a háztartási hulladékot Marosvásárhelyen, mert a kolozsvári céggel kötött szerződést felbontották, és egyelőre nem sikerült más szolgáltatót találni. Tegnap viszont a megyei szemétszolgáltatásért felelős Ecolect, egyszeri alkalomra szóló szerződést kötött a mezőcsávási Bissdog céggel. Az Ecolect igazgatója, Tóth Andrea a Székelyhonnak elmondta, hogy a most kötött szerződés alapján a cég hét napig, legtöbb 2300 tonnányi háztartási hulladékot gyűjthet össze Marosvásárhelyről. Ezt a mennyiséget a marosvásárhelyi önkormányzat határozta meg, úgy ítélve, hogy ennyi van városszerte. Továbbá Tóth Andrea elmondta, hogy jelenleg zajlanak az egyeztetések az egyetlen jelentkező céggel, de még szerződést nem kötöttek.