A Romániai Püspökök Konferenciája és a Romániai Caritas Konföderáció felhívását követve a Gyulafehérvári Főegyházmegye országos gyűjtést szorgalmaz a templomokban március 5-én, nagyböjt 2. vasárnapján a törökországi földrengés áldozatainak megsegítésére. Dr. Kovács Gergely érsek körlevélben hívja adakozásra a híveket. Az egyházmegye tudatja, hogy a Caritas hivatalos honlapján online is lehet támogatni a bajbajutottakat.