A kormány elindította a Románia Digitalizálásáért Hatóság által azt a platformot, ahol saját online iktatórendszerrel nem rendelkező közintézményeknek szánt dokumentumokat lehet feltölteni. Ez egyelőre arra használható, hogy a jogi személyek elküldjék az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség megyei kirendeltségeinek a koronavírus-járvány hatásai miatt kényszerszabadságra küldött alkalmazottaik juttatására vonatkozó igényléseket. Jövő héttől a sportegyesületek, a szerzői jogdíjas természetes személyek és mások is igényelhetik majd a juttatást az internetes felületen keresztül.