Online is lehetővé válhat a gépkocsik forgalomba helyezése és kivonása egy tervezet szerint. A járművek forgalomba helyezését, illetve a forgalomból való végleges kivonását online eljárással lehetővé tevő rendelettervezetet dolgozott ki és bocsátott közvitára a belügyminisztérium és a kutatásért és digitalizációért felelős minisztérium. A tervezet értelmében a belügyi tárca a jogszabály elfogadását követő 6-12 hónapban hozná létre az ehhez szükséges internetes platformot. Sebastian Burduja kutatási miniszter rámutatott, a ghişeul.ro platform elindítása és az erkölcsi bizonyítvány online lekérésének lehetővé tétele után ez lesz a következő fontos lépés Románia digitalizációs folyamatában. A cél az, hogy a polgároknak könnyebb életet, az állami intézményekkel való közvetlen kapcsolatot, könnyen elérhető és átlátható szolgáltatásokat kínáljanak a nap 24 órájában – idézi a minisztert a szaktárca mai közleménye.