Iaşi megye prefektusa bejelentette: a megyei sürgősségi bizottság tagjai egyhangúlag megszavazták, hogy ma felfüggesztik az oktatást az iskolákban a leesett hatalmas mennyiségű hó miatt. Valamint azért is, mert a megyében továbbra is narancssárga kódú figyelmeztetés lesz érvényben a heves havazás és hóviharok miatt. Mindemellett olyan útszakaszokat is lezárnak, ahol fennáll az elakadás veszélye. A prefektus hozzátette, tegnap 41 településről jelentettek áramellátási problémákat, amelyek közel 9000 fogyasztót érintettek.