Csíkszeredai civilek kérik nyílt levélben, hogy minél többen menjenek el szavazni vasárnap. Mintegy félszáz csíkszeredai civil nyílt levélben hangsúlyozza a június 9-ei választások fontosságát és arra kérnek mindenkit, hogy menjenek el szavazni. A civil szervezeti és egyházi vezetők, pedagógusok, sportolók, újságírók, közösségszervezők szerint a vasárnapi választás „nem csupán egy lehetőség arra, hogy kifejezzük véleményünket, hanem egy kivételes alkalom arra is, hogy hallassuk hangunkat, közösen alakítsuk jövőnket”.