A helyi és a belügyminisztérium kötelékébe tartozó rendőrök gyakoribb járőrözésével, illetve újabb térfigyelő kamerák kihelyezésével növelik a közbiztonságot lakossági panaszra Csíkszeredában – számolt be a helyi rendőrség tegnap sajtótájékoztatón. Hargita megye székhelyén sokadszorra kerül a helyi hatóságok és a sajtó figyelmének középpontjába a közbiztonság kérdése, miután vasárnap egy helyi lakos a Civil Csíkszereda közösségi csoportban arról számolt be, hogy szombaton este négy ismeretlen fiatal megtámadta őt és a barátnőjét. A bejegyzésre reagálva több csíkszeredai lakos is beszámolt a belvárosban randalírozó fiatalokról. A történtekre reagálva az önkormányzat fennhatósága alatt álló helyi rendőrség vezetője, Dombi Gyula tegnap sajtótájékoztatót tartott a helyszínen, bejelentve: a helyi és az állami rendőrség is gyakrabban járőrözik majd a város központi övezetében, és újabb száz térfigyelő kamerát is felszerelnek a közbiztonság növelése érdekében.