A nők elleni erőszak felszámolásának nemzetközi napján, pénteken kerekasztal-beszélgetés formájában találkoztak a Maros Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság, a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal, a Maros Megyei Prefektúra, a Maros Megyei Rendőrség, továbbá a Reproduktív Egészség Kelet-Európai Intézet képviselői, hogy a családon belüli erőszak áldozatainak védelmével kapcsolatos lépésekről egyeztessenek. Csép Éva Andrea parlamenti képviselő, az esemény kezdeményezője a nők számára elérhető segítségkérési lehetőségeket ismertette a jelenlévőkkel. Mihai Fărcaș rendőrfőkapitány kijelentette, hogy az év első tíz hónapjában 752-ről 790-re nőtt a bejelentések száma. Ezzel együtt a távolságtartási végzések száma is nőtt, 175-ről 250-re, akárcsak az ideiglenes távolságtartási végzéseké. A nők elleni erőszak felszámolásának nemzetközi napján több román politikus is megszólalt, jelentős változásokat, jobb törvényeket sürgetve. Gabriela Firea családügyi miniszter üzenetében úgy fogalmazott, az erőszak áldozatainak tudniuk kell, hogy nincsenek egyedül, és kérhetnek szakszerű segítséget – írja a Maszol.