Nőni fog a minimálbér, mert csak így lehet az országban tartani a hazai munkarőt – jelentette ki ma a miniszterelnök. Marcel Ciolacut arról kérdezték az újságírók egy rendezvényen, hogy mikorra várható az országos bruttó minimálbér megemelése. Válaszában a kormányfő nem nevezett meg konkrét időpontot, de hangsúlyozta: a bizonyos ágazatok alkalmazottainak nyújtott adókedvezmények kivezetésével egy időben növelni kell a minimálbért. Azért növelik ezt az összeget, hogy senkinek ne csökkenjen az érintett ágazatokban a fizetése – magyarázta a kormányfő.