Marius Budăi munkaügyi miniszter tegnap kijelentette, hogy nem támogatja a nyugdíjkorhatár megemelését 65 év fölé. Budăi nem érti, miért foglalták bele a nyugdíjkorhatár emelésére vonatkozó vállalást az országos helyreállítási tervbe az illetékesek, figyelmen kívül hagyva, hogy Romániában jóval alacsonyabb a várható élettartam, mint Nyugaton. Azt is hozzátette, a jelenleg hatályos törvény egyetlen román állampolgárnak sem tiltja meg, hogy a 65. életévének betöltése után is dolgozzon, és fölöslegesnek tartja megváltoztatni a jól működő rendszert.