Az RMDSZ nem fogadja el a PSD ajánlatát, hogy a kormányfőcsere után az energiaügyi tárcát és az európai alapok minisztériumát vegye át, de folytatja a tárgyalásokat koalíciós partnereivel és önszántából nem lép ki a kormányból, jelentette ki a News.ro szerint Kelemen Hunor tegnap Bukarestben, a Victoria-palotában, ahol a Nemzeti Liberális Párt és a Szociáldemokrata Párt vezetőivel tárgyalt. Az RMDSZ álláspontja az, hogy a kormányfőcsere másfél évvel ezelőtt aláírt protokollumát a koalíciós partnereknek be kell tartaniuk, ez üzenet is a társadalom felé, hogy a politikai vezetők állják a szavukat, mondta Kelemen Hunor.  A Szociáldemokrata Párt azt szeretné, ha az RMDSZ a kormánykoalíció tagja maradna és azt fogja javasolni, hogy vegye át az energiaügyi tárcát és az európai alapok minisztériumát, közölte tegnap délután Marcel Ciolacu elnök a párt vezetőségének tanácskozása után.