A sztrájkoló tanárokat semmilyen módon nem fogják szankcionálni, de a vonatkozó jogszabálynak megfelelően nem kapnak fizetést azokra a napokra, amelyeken nem dolgoztak – jelentette ki tegnap a tanügyminiszter. Ligia Deca beszélt arról is, hogy a sztrájk miatt elmaradt órák egy részét a tanév végéig hátralevő napokban, tehát a jövő hét folyamán be lehet pótolni, a tanintézetek által megszabott terv szerint.