Szerdáról csütörtökre virradó éjszaka szinte az egész országban fagypont alá esett a hőmérséklet. Különösen hideg volt a magashegyi területeken, a Bucegi-hegységben mínusz 16 Celsius-fok alá esett a hőmérő higanyszála, a Bâlea-tónál – ahol jelenleg két méteres a hóréteg vastagsága – mínusz 15 Celsius-fokot mértek hajnalban. Az Országos Meteorológiai Szolgálat által közölt adatok szerint a nagyobb lakott területek közül Csíkszeredában volt a leghidegebb ma reggel, ahol mínusz 11 Celsius-fokot mértek. Marosvásárhelyen mínusz 6 Celsius-fok volt. Szatmárnémetiben és Brassóban mínusz 4, Zilahon és Szebenben mínusz 3 Celsius-fok.