Nicolae Ciucă miniszterelnök bejelentette, hogy megtették az első lépéseket az élelmiszer-utalványok értékének 40 lejre emelésére. A kormányfő Facebook-oldalán szombaton közzétett bejegyzés értelmében július 1-jétől 40 lejre nő az étkezési utalványok névértéke. A miniszterelnök leszögezte, hogy az emberek jövedelméhez nem nyúlnak, viszont nagyobb megfontoltságra van szükség a közpénzek elköltése terén.