Megtámadta az ítélőtáblánál a Nemzeti Liberális Párt Iaşi megyei szervezetének elnöke az Országos Diszkriminációellenes Tanács Orbán Viktor tusványosi kijelentéseivel kapcsolatos döntését. Alexandru Muraru azt kifogásolja, hogy a testület nem szankcionálta a magyar miniszterelnököt. A liberális politikus emlékeztetett, 2022 augusztusában jelentette fel a diszkriminációellenes tanácsnál Orbán Viktort, aki szerinte rasszista és idegengyűlölő kijelentéseket tett júliusban a tusnádfürdői szabadegyetemen mondott beszédében. Muraru idézi közleményében Orbán Viktor Tusványoson elhangzott kijelentését, miszerint a Kárpát-medencében élő népek nem kevert fajúak, hanem a saját európai otthonukban élő népeknek a keverékei. A parlamenti képviselő egy tegnapi sajtóközleményében azt írta, a román igazságszolgáltatás lehet az első Európában, amely elítéli egy uniós tagállam vezető politikusát, Orbán Viktort „rasszista kijelentések és etnikai alapú gyűlöletkeltés miatt”.