Megszüntetik a hazai börtönök túlzsúfoltságát jövő év végére – ezt az Országos Börtönigazgatóság vezérigazgatója jelentette ki ma. Dan Halchin az Országos Börtönigazgatóság 2022-es tevékenységi mérlegét ismertetve rámutatott arra, hogy a túlzsúfoltság még létező jelenség a romániai büntetés-végrehajtási intézetekben, bár az elmúlt években fontos lépéseket tettek a felszámolására. Ezek között az átszervezést és a férőhelyek számának növelését említette. A célkitűzés az, hogy 2024. december 31-éig legalább matematikai értelemben megszüntessék a börtönökben a túlzsúfoltságot, és az Európai Unió direktíváinak megfelelően legalább 4 négyzetméter életteret biztosítsanak valamennyi elítélt számára – mondta a vezérigazgató.