Megjelent tegnap a Hivatalos Közlönyben a tanügyi alkalmazottak bérezéséről szóló 2023/57-es sürgősségi kormányrendelet. A tegnap elfogadott sürgősségi rendeletnek nem az indoklásába, hanem a szövegébe került be az az előírás, miszerint 2024. január elsejétől az új közalkalmazotti törvényben előirányzott béremelés 50 százalékával növelik a fizetéseket a tanügyben – közölte a Ciucă-kabinet ülése utáni sajtótájékoztatóján Dan Cărbunaru kormányszóvivő.