Április végére meghaladta a 63 ezret a a prosumerek száma Romániában. Folyamatosan nő a hazai villamosenergia-hálózatra csatlakozott termelő-fogyasztók száma – nyilatkozta az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke. George Niculescu rámutatott, az áramelosztó vállalatoktól beérkezett legfrissebb adatok szerint idén április 30-án 63.162 prosumert tartottak számon, akik összesen 753 megawattóra áramot termeltek. Az ANRE elnöke emlékeztetett, hogy tavaly év végén még 40.171 termelő-fogyasztó volt Romániában. Négy hónap alatt 22.991-gyel nőtt a számuk, a termelőkapacitásuk pedig 417 megawattóráról 753 megawattórára emelkedett.  Az ANRE arra számít, hogy az országos hálózatra való csatlakozást ösztönző legfrissebb szabálymódosításoknak, illetve a lakosságot támogató napelemprogramoknak köszönhetően idén meghaladja a 100 ezret a termelő-fogyasztók száma Romániában.