Az Azomureș megállapodást írt alá a Romgazzal a marosvásárhelyi vegyipari kombinát termelési tevékenységéhez kapcsolódó eszközök értékesítéséről, valamint a működés folytatásához szükséges szerződések és alkalmazottak átvételéről. A bejelentést a gyár jelenlegi tulajdonosa, a svájci Ameropa csoport tette közzé. A tranzakció keretében a Romgaz átveszi a műtrágyagyártási és az ahhoz kapcsolódó ipari termékek előállításával foglalkozó tevékenységet. Az Ameropa vezérigazgatója, Josh Zacharias közölte, hogy sikerült „új és fenntartható otthont” találni az Azomureș platformján dolgozó több mint 2.000 alkalmazott és alvállalkozói munkatárs számára. Hangsúlyozta, céljuk az, hogy a gyár hosszú távon is biztosítani tudja a román mezőgazdaság számára szükséges műtrágyák előállítását. Az átvétel azonban még nem történik meg azonnal. Az eszközök, szerződések és alkalmazottak tényleges átvétele több jóváhagyástól függ, többek között a Romgaz részvényeseinek közgyűlésétől, a Versenytanács döntésétől, valamint a Külföldi Közvetlen Befektetéseket Vizsgáló Bizottság engedélyétől.