A megyei hulladékszolgáltatásért felelős Ecolect társulás január elejétől próbál új szemétszolgáltatót találni Marosvásárhelyre és további tizennyolc településre, miután a kolozsvári Brantner céggel tavaly decemberben felmondták a szerződést, és idén április 4-én lejárt a kilencven napos türelmi időszak is. Több cégtől kértek ajánlatot, első és második körben sikertelenül, harmadszor pedig több cég jelentkezett.  Az Ecolect vezetője, Tóth Andrea a Székelyhonnak elmondta, bár úgy tűnt, hogy már pénteken sikerül kiválasztani az új szolgáltatót, mégsem így történt, mert szükség volt újabb iratok bekérésére attól a két cégtől, amellyel még zajlanak a tárgyalások, egyeztetések. Jelenleg egyszeri szerződések megkötésével lehet elszállíttatni az érintett településekről a hulladékot. Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester a szemétkérdés kapcsán jelezte, hogy jelenleg szinten tudják tartani a háztartási szemét összegyűjtését, egyedi szerződések révén. De nagy gondot jelent a szelektív hulladékgyűjtés, ami nem működik, és emiatt Marosvásárhelyt, de nemcsak, jelentős pénzbírsággal sújtja minden évben a Környezetvédelmi Alap. Marosvásárhely polgármestere arról is beszélt, hogy kezdeményezni fogják, hogy jövőtől a város külön váljon a 2-es övezethez tartozó településektől, és önállóan köthessen szerződést egy megbízható szemétszolgáltatóval.