Bírálja a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke azt a döntést, miszerint március 15-én, a magyar nemzeti ünnep napján szünnapot tart a képviselőház és a szenátus. George Simion mai sajtótájékoztatója elején jókívánságait fejezte ki a magyaroknak a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából, tiszteletéről és megbecsüléséről biztosítva minden Romániában élő magyar állampolgárt. A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke azt mondta, nem érti miért nem dolgozik holnap a képviselőház és a szenátus Bukarestben. George Simion szerint ez a döntés is megerősíti, hogy a parlament minden alkalmat megragad arra, hogy kibújjon a munka alól.