Gratulált a román sportolóknak tegnap a Facebook-oldalán a miniszterelnök a szlovéniai Mariborban rendezett Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon elért eredményeikért. A 20 éremmel, köztük 9 arannyal Románia megerősítette, hogy ismét Európa egyik sporthatalma, az éremtáblázaton a harmadik helyen álló Franciaországot követi a rangsorban – írta bejegyzésében Marcel Ciolacu. Románia kilenc arany-, hat ezüst- és öt bronzérmet szerzett, és ezzel a negyedik helyen végzett a a Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál éremtáblázatán. Ez a román sportolók legjobb teljesítménye 2003 óta, amikor Párizsban a harmadik helyezést érték el a multisporteseményen.