Nicolae Ciucă kormányfő tegnap ismét egyeztetett az oktatási szakszervezetek képviselőivel. A tárgyalás után a szakszervezetek vezetői bejelentették: várják a sürgősségi rendelettervezetet, amely teljesíti a követeléseiket. Ma délelőtt 10 órakor találkoznak és megvitatják, véget érhet-e a sztrájk. A miniszterelnök elmondta, hogy a sürgősségi rendelet tervezete egységesen 25 százalékos fizetésemelést ír elő június elsejétől valamennyi tanügyi alkalmazottnak. „Emellett megegyeztek a szakszervezetekkel abban, hogy az új közalkalmazotti bértörvény szerint a kezdő tanárok bére az országos bruttó átlagfizetés lesz – tette hozzá. A kormányfő tájékoztatása szerint a tervezet előírja azt is, hogy 2024. január 1-jétől az új közalkalmazotti bértörvényben előirányzott béremelés 50 százalékával növelik a tanügyben a fizetéseket a korábban ígért 40 százalék helyett. Ezen kívül a pedagógusok és a kisegítő tanszemélyzet tagjai 2027-ig évente egy 1500 lejes, a kisegítő személyzet tagjai pedig 500 lejes pluszjuttatásban részesülnek.