Kevéssel 8 óra után landolt a brassói reptéren az első repülőgép, melynek utasai között volt Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester és Tamás Sándor, a Kovászna megyei önkormányzat elnöke is. A Taromnak az otopeni-i repülőtérről felszálló gépét Cătălin Prunariu, az állami légitársaság korábbi igazgatója, Dumitru Prunariu, az első és mostanáig egyetlen romániai űrhajós fia vezette. Az első menetrendszerű járat is elindul ma délben. A Dan Air gépe Stuttgart úticéllal száll fel. A légitársaság járataival Brüsszelbe, Nürnbergbe, Londonba és Barcelonába is le lehet majd jutni a vidombáki reptérről. A Wizz Air a londoni járatát augusztusban, a dortmundit pedig szeptemberben fogja indítani.  A most átadott repülőtér építése 2020-ban kezdődött, a beruházás értéke hozzávetőleg 140 millió euró. A létesítmény üzemeltetője a Brassó megyei önkormányzat.