Marcel Ciolacu miniszterelnök bejelentette, hogy Marius Budăi munkaügyi miniszter lemondott tisztségéről. A politikai gesztus hátterében valószínű az áll, hogy az országos korrupcióellenes ügyészség vizsgálja, hogy a munkaügyi minisztérium alárendeltségébe tartozó intézmények miként tették kötelességüket az idős otthonokban tapasztalt visszaélések kapcsán. Marius Budăi irányítása alatt több intézmény működik, melyeket azzal vádolnak, nem ellenőrizték az Ilfov megyei idősotthonokat, vagy szemet hunytak a súlyos kihágások felett. Budăi lemondása ellenére a Declic nem törölte a 19 órára tervezett bukaresti tüntetését. Politikai források szerint Marian Neacșu miniszterelnök-helyettes lesz a megbízott munkaügyi miniszter