Lemondott az Országos Adóhatóság elnöke. Lucian Heiuş tegnap este jelentette be döntését a Facebook-oldalán, és nem indokolta. Közlése szerint mandátuma alatt az ANAF-nak sikerült teljesítenie az országos helyreállítási terv mérföldköveit és a kormányprogram célkitűzéseit. Lucian Heiuș a PNL embere volt, tavaly májusban nevezték ki az adóhatóság élére. Kormányzati forrásokra hivatkozva az economedia.ro azt írja, hogy az ANAF elnökét Nicolae Ciucă szólította fel lemondásra. A kormányfő, állítólag hasonló üzenetet küldött a Román Vámhatóság és az adóhatóság nagy adófizetőkkel foglalkozó igazgatósága vezetőjének is. A miniszterelnök a tervezettnél lényegesen kisebb állami bevételek miatt szánta el magát a három intézményvezető eltávolítására – részletezte a Maszol.