Lejárt tegnap a személyazonossági iratok érvényessége, amelyet a készenléti helyzet alatt 90 nappal hosszabbítottak meg. Minden olyan állampolgár, akinek személyazonossági irata lejárt, köteles ezt kicserélni. Marosvásárhelyen hétfőn és szerdán reggel fél 9-től délután 3 óráig, kedden és csütörtökön reggel fél 9-től délután fél 7-ig, pénteken meg reggel fél 9-től déli 12 óráig lehet igényelni a személyazonossági irat kibocsátását. Az iratok átvétele előzetes online programálás alapján történik. A személyazonossági igazolvány kibocsátása legtöbb 2 munkanapon belül történik. A lejárt személyivel rendelkező Maros megyeiek 70 százaléka már kérte a dokumentum felújítását az elmúlt egy hónapban. Országosan közel 400 ezer olyan személy van, akiknek a világjárvány idején járt le a személyazonossági igazolványuk.