Legtöbb tíz személy jelenthető be egy lakcímre – döntött ma a képviselőház. A képviselőház mai ülésén döntő kamaraként elfogadta a román állampolgárok nyilvántartásáról, lakóhelyéről, tartózkodási helyéről és személyazonosító okmányairól szóló sürgősségi kormányrendeletet módosító jogszabály-tervezetet, amely kimondja, hogy egy lakcímre legfeljebb tíz személyt lehet személyazonossági igazolvánnyal bejelenteni. A tervezetet elfogadása mellett 258, ellene hét képviselő voksolt. A személyi igazolványba nem lehet olyan lakcímet bejegyezni, amelyen 10-nél több személyt tartanak nyilván a lakosság-nyilvántartó jegyzékben. Ez a korlátozás nem vonatkozik az ingatlantulajdonos családtagjaira, beleértve az egyenes ági és oldalági rokonságot is, negyedik fokig. A rendelkezés be nem tartása 75 lej és 150 lej közötti pénzbírsággal büntetendő.